قناری والا (عضو فدراسیون جهانی کد 200) ، قناری برای فروش نداریم .
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : منصور والا
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
با توجه به افزایش بی رویه ارز (دلار،یورو) و گرانیها و بالا رفتن هزینه های تولید و نگهداری قناری مثل انواع دان و یا داروها بنظر شما چه راهکارهایی برای راه اندازی سالن پرورش قناری و رشد کیفیت و کمیت و همچنین امکان سود دهی مناسب برای آن وجود دارد ؟
همیشه روال کاریم در پرورش قناری ، نوشتن و اجرای برنامه روزانه بصورت هفتگی یا ماهیانه بوده است و از آن تجربه خوبی داشته ام ، اما شاید خیلی از همکارانم اعتقاد به برنامه ندارند و بقول خودشان در باره تغذیه میگویند هر بار که در بازار سبزی یا میوه خوبی دیدیم به قناریها یمان میدهیم و یا دوستان دیگری اصلا سبزی به قناریشان نمیدهند و بر این باورند که سبزی باعث مشکلات گوارشی پرنده هایشان میگردد ، بهر حال این توضیحات را در ابتدا دادم که بگویم همه قناری داران از یک روش استفاده نکرده ، مخصوصا در ایران که اتحادیه یا فدراسیون قناری وجود نداشته تا اعضاء پیشکسوت کنار یکدیگر جمع شوند و تجارب خود را در قالب اعلامیه در سایت خود به کلیه دوستداران و اعضاء بگویند ، حتی متاسفانه اکثرا ، نظرات یکدیگر را رد کرده و در نمایشگاهها بخاطر حضور دیگری از آمدن انصراف داده ، در صورتیکه در کشورهای دیگر حتی همین ترکیه همسایه ، نه تنها یک فدراسیون قناری که از اعضای فدراسیون جهانی نیز هست و حق رای دارد ، بلکه برای نژادهای خاص هم جداگانه اتحادیه داشته و هر کدام دارای سایت بوده و تمامی علاقمندان را در جریان کارها و برنامه هایشان قرار میدهند و در تمام مسابقات و نمایشگاهها از داوران اروپائی و امریکائی دعوت نموده و از تجارب آنها استفاده کرده و کلا قناری کالای قاچاق نبوده و هر شخصی که جواز کار بگیرد میتواند قناری وارد کند ، پس اینجا ایران است و بنده هم یک ایرانی و رک بگویم کارهای ما سلیقه ایست و این برنامه که عرض میکنم روش من بوده و شاید مورد قبول دیگران نباشد ، مورد مهم دیگر اینست که شخصا چون به تخم مرغها و سبزی و میوه های خودمان بخاطر استفاده از مواد شیمیائی و غیر ارگانیک در زمان ، تولید اعتقاد و اطمینانی ندارم ، اگر مواد غذائی شرکتهای خارجی مثل kiki که حتی غذای نرم یا تخم مرغی و میوه های خشک و... را تولید کرده ، براحتی بدستم می رسید اصلا از محصولات وطنی که نام بردم استفاده نمی کردم اما چون گرانند و همیشه در دسترس نبوده و تغییر مواد غذائی ، قناری را خراب میکند بناچار از تخم مرغ و سبزی و میوه خودمان ولی هر ده روز یکبار استفاده میکنم و دلیل اینکه این برنامه دیگر هفته ای نیست بهمین خاطر است :

*شنبه 95/5/1 : غذای تخم مرغی شامل تخم مرغ آبپزشده به میزان حداقل 35 دقیقه ، هویج رنده شده ، یک سوم و یا به اندازه 5 تخم مرغ یک انگشت و آرد سوخاری به حجم یک تخم مرغ ، در آرد سوخاری قبلا به ازای هر کیلو ده گرم پودر سریا که دارای آنتی بیوتیک باشد زده ام ، و در هر بار که غذای تخم مرغی یا اصطلاحا نرم درست میکنم ، یکبار msa در یک کیلو آرد 12 گرم msa و بار بعد کلسیم میزنم *یکشنبه 95/5/2 : سبزی شامل ، اسفناج ، گشنیز ، جعفری ، بروکلی که امکان دارد بعضی از آنها نباشند و هر بار تغییر ایرادی نداشته ، فقط مقدارشان برای هر قناری به اندازه ناخن انگشت و بیشتر از دو ساعت نماند چون میگندد . و رد فاکتور یا قرمز کننده برای قناریهای موزائیکی یا سرخ *دوشنبه 95/5/3 : ویتامین ویت کامبکس یا کامبکس وی که مثل شربت پرتغال بوده و در یخچال نگهداری شود combex-v

*سه شنبه95/5/4 : جو دوسر یا کواکر بمیزان 2 یا 2 گرم ، پوره بادام 1 یا 1 گرم ، ذغال اکتیو 1 یا دو قاشق چایخوری ( این اعداد واحد است و میتواند گرم نیز باشد یعنی اگر بادام یک گرم است کواکر یا جو باید 2 یا 3 گرم هم باشد) ، رد فاکتور برای موزائیکی.

*چهارشنبه 95/5/5 : دان مخلوط شامل تخم کاهو 5 ، تخم خرفه 1 ، ارزن 0.5 ، کاسنی 1 ( که بتدریج زیاد تا به 2 یا 2 گرم میرسد) ، گشنیز 1 ، نیجر 1 ، کلم قمری 1 ، نیجر و کلم قمری هم مثل کاسنی میتوان تغییر داد مثلا اول نیجر را با نیم شروع و در پرسازی به یک رساند و کلم قمری نیز همینطور .

*پنج شنبه 95/5/6 : موتاویت ، رد فاکتور برای سرخها و موزائیکیها . *جمعه 95/5/7 : کواکر ، بادام ، ذغال به همان مقدار قبل . *شنبه 95/5/8 : میوه شامل سیب ، کدو خورشتی ، پوست هندوانه ، بلال شیری .... در مورد میوه نیز هر بار یکی از آنها نه با هم و بمقدار همان یک ناخن برای یک قناری و بعد از دو ساعت جمع شود . *یکشنبه 95/5/9 : دان مخلوط با همان فرمول ، رد فاکتور.... *دوشنبه 95/5/10 : ویتامین بکمپلکس .

*** این برنامه ده روزه است و مجددا ده روز بعد بهمین صورت تکرار میگردد ، همانطوریکه ملاحظه فرمودید در این ده روزها ، غذای نرم یا تخم مرغی 1 بار ، سبزی 1 بار ، میوه 1 بار ، کواکر یا جو بهمراه بادام و ذغال 2 بار ، ویتامین 3 بار ( که هر بار یکنوع ویتامین است ) و فاکتور قرمز کننده روزهای فرد هر هفته تا پایان پرریزی به موزائیکیها یا سرخها داده میشود البته بنده سه روز اول هر ماه از تی ان تی در آب آشامیدنی برای پیشگیری استفاده میکردم که بخاطر تقلبی بودنشان از داروی جایگزین استفاده میکنم و بعدا نام و دستورش را مینویسم ، استفاده از کبد شور که دارای کولین باشد مثل اویکول AVICHOL ضروریست و در انتها تعویض روزی دوبار آب آشامیدنی ، و دوبار آبتنی و دو بار تعویض کفی ها در هفته از نکاتی است که نیاز به تاکید نداشته و واقعا لازم به اجرا می باشد . در مورد نور من بتدریج چراغها را خاموش و فقط یک یا دو لامپ روشن گذاشته و افرادیکه در طبقات بالا هستند و نور از بیرون دارند بدون چراغ با طلوع و با غروب خورشید کافی بوده ، فقط چراغ خواب برای شبها لازم است . دما را نیز بتدریج حتی با شوفاژ از 30 به 38 و نهایت چهل رسانده و بمدت 20 روز نگه میدارم و یک قناری مسلما با این تغییرات تولک میرود و در مقاله دیگر راجع به دستورالعمل برای آنهائیکه تولک نرفته اند میگویم . با سپاس منصور والا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 6 شهریور 1395 03:43 ب.ظ
راستی استاد یه خواهش دیگه هم داشم اگه امکان داره برنامه غذایی برای پاییز هم بزارید. مثل همون برنامه ای که برای تابستان گذاشتید .
منصور والاسلام عجله نکنید هنوز که پائیز نشده ، بعد یکسری دچار اشتباه میشن و بجای الان تابستان برنامه پائیزو میدن که بدتر قناری خراب میشود.
چهارشنبه 3 شهریور 1395 12:28 ق.ظ
سلام.خسته نباشید.لطفا اگر از سازنده دستگاه تنظیم نور ودمای سالن ادرس شماره ای دارید بگذارید.حدود قیمتش چنده؟متشکر
منصور والاسلام تبلیغات تو اینترنت زیاده من خوب نمیشناسم.
دوشنبه 1 شهریور 1395 08:52 ب.ظ
اقای والا واقعا ممنون . حرف مردمو گوش نده همین که دوتا چیز به من و امثال من یاد میدی برا خودش خیلی حرفه .انشاء الله سال دیگه مزاحمتون میشم واسه جوجه هاتون
منصور والاسلام ، بله ممنون ، دیگه به این حرفا عادت کردم ولی نظرات سازندرو حتما در کارهام قرار میدهم .
دوشنبه 1 شهریور 1395 03:48 ب.ظ
سلام خدمت استاد عزیز سوال داشتم .یکی از گلاستر های نرم دائم دهنش بازه و آبم زیاد میخوره مدفوعش هم آبکی هست؟ راهنمایم کنید تشکر
منصور والاسلام شما ors حیوانی از داوخانه دامپزشکی بگیرید و طبق دستورش که نوشته تا 5 روز بدین
چهارشنبه 27 مرداد 1395 04:05 ب.ظ
استاد یک دنیا ممنون
منصور والاخواهش میکنم
سه شنبه 26 مرداد 1395 01:17 ب.ظ
سلام خدمت استاد
اویکول چقدر باید استفاده بشه هر ماه ؟؟؟
منصور والااویکول یه کبد شور است که دارای ماده کولین میباشد و 5 قطره در نصف جا آبی بمدت 5 روز بدهید و آنرا هم آقای علی بیگی دارد البته من قم نیستم ولی در جریانم و ایشان را میشناسم .
یکشنبه 3 مرداد 1395 11:48 ب.ظ
با عرض سلام خدمت استاد والا
اقای والا در مورد مطلب ایورمکتین که فرمودید منظورتون ایورمکتین یک درصد هست یا ١/. ,لطفا عکسی ازش دارید بگذارید چون هلندی نیست ایا میشود ایورمکتین یک درصد رو ضعیف تر کرد و دکتر شیخی داروی انتولین رو پیشنهاد کردند نظر شما چیست
منصور والاسلام بله ، انشاله بعدا در کانال عکسش را قرار میدهم.
یکشنبه 3 مرداد 1395 01:02 ق.ظ
با عرض سلام خدمت استاد والا
اقای والا در مورد مطلب ایورمکتین که فرمودید منظورتون ایورمکتین یک درصد هست یا ١/. ,لطفا عکسی ازش دارید بگذارید چون هلندی نیست ایا میشود ایورمکتین یک درصد رو ضعیف تر کرد و دکتر شیخی داروی انتولین رو پیشنهاد کردند نظر شما چیست
منصور والاسلام ، آنتولین برای درمان شفاق پا است و ایورمکتین ضد شپش و انگل و شماره سریال داشته و روی شیشه زده ساخت هلند ، البته ایرانی آن هم زیاد است که من استفاده نمی کنم و بنظرم اگر شک دارید قطره شپشهای ترکیه ای هم آمده که عکس قناری روی جعبه اش است و میتوانید استفاده کنید چون ایور مکتین ضد شپش قوی میباشد و باید یک قطره کم روی گردن ریخت .
جمعه 25 تیر 1395 01:10 ب.ظ
سلام استاد وقتتون بخیر
میخواستم‌ ازتون درخواست کنم ادرس اینترنتی انجمن های ترکیه که اشاره کردید رو بگید.با تشکر
منصور والاسلام این آدرس فدراسیون قناری ترکیه است www.tkkkf.com.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic